Tak jak następują zmiany w świecie technologii informacyjnej, przesyłu danych, zakupów w internecie i streamu video tak następują zmiany w świecie medycyny. Współczesny świat oprócz tego, że dał nam wiele znakomitych narzędzi do znakomitego życia, to gdzieś po drodze zapomniano o narzędziach jak sobie radzić ze skutkami pędu życia. Nieustanne wszechstronne stymulowanie naszych układów nerwowych spowodowało masę problemów z którymi czasami nie wiadomo jak sobie poradzić. Leczenie poszczególnych urazów i dolegliwości pacjentów zostało bardzo mocno spłycone. Nastąpiło przerabianie ilości kosztem jakości. Dodatkowo jeszcze zapomniano o podstawowych prawach, które żądzą naszym zdrowiem. Dlatego wychodzimy na przeciw jako nowy zawód: Neuroterapeuta! Sam jestem członkiem tego grona i przepełnia mnie ogromna duma z tego faktu.
Neuroterapeuta to osoba z bardzo wnikliwym podejściem do pracy z człowiekiem. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim tym, co ogranicza człowieka w jego funkcjonowaniu, rozwiązuje problem i uczy co robić, aby lepiej żyć. Natomiast Neuroterapeutą może być: lekarz, lekarz stomatolog, fizjoterapeuta, osteopata, pielęgniarka, położna, ratownik, technik masażu, psycholog, psychoterapeuta, naturopata, trener medyczny, którzy tak samo jak ja ukończyli kurs Neurodiagnostyki i Terapii oraz zdali egzamin praktyczny i teoretyczny.
W procesie diagnostyki oprócz podstawowych narzędzi nabytych w czasie studiów, wykorzystujemy Neurodiagnostykę. Jest to metoda, gdzie badamy jak układ nerwowy pacjentów zarządza i reaguje na bodźce z otoczenia zewnętrznego jak i wewnętrznego. Szukamy dysfunkcji w ciałach pacjentów, które są największym obciążeniem i powodują różne problemy. Jako, że posługujemy się modelem Triady Zdrowia, ważne są dla nas jej wszystkie elementy. Są nimi: ciało jako struktura, biochemia – wszystkie procesy, które zachodzą wewnątrz ciała oraz psychika. Stan emocjonalny i mentalny naszych pacjentów jest dla nas – Neuroterapeutów bardzo ważny. Dlaczego? Dlatego, że współpracujemy i chcemy współpracować ze specjalistami zdrowia psychicznego. Ponadto można przez ciało wspomagać pacjentów w ich problemach emocjnalnych. Naszą uproszczoną dewizą jest: Brak osądzania i oceniania pacjentów. Mamy świadomość, że każdy szuka pomocy i pragniemy udzielić jej jak najlepiej. Nie zamykamy się na tematy trudne i jesteśmy otwarci na problemy pacjentów, nawet te „mało ważne”.
Pozdrawiam,
Marcin Fatla
Rzeczywistość, w której się poruszamy, małymi krokami spowodowała powolne i niewidoczne na pierwszy rzut oka…
Autonomiczny układ nerwowy to taki,.... który pracuje samodzielnie bez naszej woli. No bo trudno byłoby…
Czemu mało które kontynuujemy ? Postanowienia noworoczne, wiemy, że mają na celu zaprowadzenia zmian w…
Koniec roku 2023 to okazja jego podsumowania. Działo się sporo rzeczy za które jestem wdzięczny…
Dokładnie tyle. Czas szybko mija i rzadko mówię co u mnie się dzieje. Trzeba to…
Zdarza się tak, że terapia nie idzie do przodu. Badam, testuje, sprawdzam i tak w…