Cieśń nadgarstka – problem lokalny, a może globalny?

Last modified date

„W nocy lub czasami w ciągu dnia mam tak, że promieniuje mi do tych palców (kciuk, wskazujący i nawet środkowy), czy to cieśń nadgarstka?”

No cóż… w pierwszej kolejności rzuca się diagnoza – cieśń nadgarstka. Cześć osób, która już mnie zna wie, że dla mnie to bardzo spłycony problem i wie, że zaraz się zacznie pełna diagnostyka, wywiad i badanie. 

Także po kolei 

Problematyczny może być tutaj nerw pośrodkowy, który zaopatruje wymienione palce. Swój początek ma już w splocie barkowym, a ten ma swój początek w odcinku szyjnym kręgosłupa. Co nam daje taka informacja? 

To nam daje drogi czytelniku, że Twój problem może mieć w kilku miejscach:

  1. Miejscem może być sam nadgarstek, który może być przeciążony od pracy biurowej przy komputerze do ekstremalnej pracy fizycznej.
  2. Dysbalans napięciowy w przedramieniu i ramieniu.
  3. Zablokowanie splotu barkowego. 
  4. Problemu w obrębie odcinka szyjnego. 
  5. Wieloletni problem kompensacyjny. 
  6. Również komponenta emocjonalna i biochemiczna może mieć duży wpływ na ten stan.

Jak sam widzisz możliwości jest bardzo dużo. Zanim zapytasz doktora Google co Ci jest, wybierz się do fizjoterapeuty na badanie i diagnostykę. Może skrócisz sobie swój problem i przy okazji możesz zbadać co innego jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu.

Cieśń nadgarstka

Obrazek pochodzi: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.rehasport.pl%2Freka-i-nadgarstek%2Fzespol-ciesni-nadgarstka%2C5219%2Cn%2C4323&psig=AOvVaw3OEjTFLXmeBxr8sGz5s5U_&ust=1706094616071000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBIQjRxqFwoTCIjsivKv84MDFQAAAAAdAAAAABAI

Pozdrawiam,
Marcin Fatla