Naturalne wspomaganie regeneracji

Last modified date

W natłoku życia codziennego, pracy, obowiązków domowych i rodzinnych, prowadzenia własnej działalności szukam sposobu, aby się wyciszyć i pomóc regeneracji. Pokusą, aby nic nie robić jest najczęściej leżenie na kanapie i oglądanie kolejnego odcinka serialu. Uważam, że ten sposób jest okey, ale nadal powoduje to „bombardowanie” nas kolejnymi bodźcami, które zamiast nas wyciszyć to pobudzają. Przebywanie w bliskim kontakcie przyrody w dodatku z bliskim, pozwala nam dużo lepiej i szybciej się zrelaksować. Podczas pobytu w lesie, otoczenie można „kosztować” wszystkimi zmysłami. Słuch, węch, wzrok, dotyk, a nawet smak czystego powietrza zmniejsza aktywność naszego mózgu i daje mu czas na odpoczynek.

Dlatego niedzielny wypad do lasu to niesamowity sposób na relaks i oczyszczenie głowy. Niesamowite jest to, że natura i takie miejsce jak las ma tak korzystny wpływ na nasze samopoczucie i pomaga regeneracji.

Sporo jest badań na ten temat, a jedno z nich dowodzi, że forestbath czyli kąpiel leśna pomaga w obniżeniu ciśnienia tętniczego krwi. Co jakiś czas podsunę Wam jakie są korzyści z kąpieli leśnych i jak to robić.

Polecam zdecydowanie.

Pozdrawiam,
Marcin Fatla