Postanowienia noworoczne – (nie)poważny temat

Last modified date

Czemu mało które kontynuujemy ?

Postanowienia noworoczne, wiemy, że mają na celu zaprowadzenia zmian w naszym życiu. Dla jednych jest to redukcja masy ciała, a dla innych więcej podróżować. Zazwyczaj dotyczą one zadbania o nasze zdrowie. Jednak dlaczego się nie udaje? Ponieważ zakładamy sobie za dużo celów do wykonania w bardzo krótkim czasie i niejednokrotnie z efektem natychmiastowym. 

Powiedzmy sobie szczerze na przykładzie 

Nie da się zredukować szybko nadmiernej tkanki tłuszczowej, jeżeli Twoja dieta przez ostatnie pięć lat była średniej jakości i za dużej ilości oraz w porach kiedy to jedzonko nie koniecznie powinno lądować w naszym żołądku.

Postanowienie noworoczne to proces📈📉📈 

Trzeba wykonywać systematycznie i konsekwentnie każdego dnia.

Lepiej postanowić sobie mniej rzeczy i rozłożyć je w czasie na cały rok niż dać się nimi przytłoczyć na pierwsze dwa miesiące. Postanowienia noworoczne nie muszą być oklepanym tematem. Zmiana jaka może zajść w Waszym życiu jest zawsze realna.

Ważne jest to, aby mieć na to plan

Inaczej misja postanowień noworocznych runie jak domek z kart. Zapewne znasz już swój plan dnia. Jest on w miarę stały, jeśli się uczysz lub pracujesz. Wtedy weź do ręki swój kalendarz (jeśli nie korzystasz, to zacznij), przeanalizuj go dokładnie i wpisz kiedy możesz zrobić dane postanowienie noworoczne. Czyż nie jest to proste?

Czasowy Lifehack

Często również towarzyszy nam wymówka „brak czasu”. No to zastanówmy się teraz nad jedną rzeczą: Doba ma 24 godziny = 1440 minut = 86400 sekund. Co jeśli poświęcisz jednemu postanowieniu dwie minuty? 2 minuty to 120 sekund i 1/30 godziny. To wystarczająca ilość czasu na:

✅Trening uważności oddechowej🧎

✅Przeczytanie kawałka książki 📖 

✅Rozciągnięciu mięśni grzbietu i szyi po całym dniu w biurze lub innej pracy 🤸🏻

✅Wykonania ćwiczenia na mięśnie brzucha 💪🏻

✅Spakowanie się do pracy/szkoły na następny dzień 📋

✅Zastanowienie się i wybór tego co jem 

✅Odpoczynek wzroku przez popatrzenie w dal lub ćwiczenie oczne

Pora dnia kiedy wykonać?

Dowolna, wtedy kiedy masz te DWIE MINUTY. I w zasadzie tyle.

Lepiej zacząć od małej ilości czasu na daną czynność niż szukać od razu w grafiku 30 minut na wykonanie postanowienia, ponieważ od razu Cię to zdemotywuje i uznasz na starcie, że się nie uda. Co tydzień zwiększaj o minutę czas przeznaczony na daną czynność jaką sobie postanowicie. To pozwoli na utrzymanie motywacji do działania i prawdopodobnie wkręci Was do tego stopnia, że nie zrobienie tej rzeczy będzie wydawać się dziwne.

Postanowienia noworoczne

Powodzenia🖐🏻
Pozdrawiam,
Marcin Fatla